Baśniowy festyn KSIĘŻNICZKA I ZIARNKO GROCHU

Baśń J.Ch. Andersena pod tytułem ,,Księżniczka na ziarnku grochu” znają niemal wszyscy. Nam jednak wydawała się ona nieco nieaktualna, taka trochę „nie na dzisiejsze czasy”, bo czy o tym, że ktoś jest „prawdziwą księżniczką” może świadczyć jedynie delikatne ciało? Czy nie potrzeba jednak czegoś więcej?

Dlatego nauczyciele, rodzice i ich małe pociechy zmodyfikowali nieco tę baśń i przedstawili swoją wersję podczas kolejnego festynu baśniowego w naszym przedszkolu.

Jak to w baśniach najczęściej bywa – poszukiwana tu była miłość prawdziwa przez księcia samotnego, syna króla i królowej jedynego. Choć panien było niemało i każda prezentowała się znakomicie, książę skromną i o dobrym sercu pokochał niewiastę, by wieść z nią szczęśliwe życie. Dzieci wspaniałych się doczekali, a wszyscy zebrani na widowni głośno ich i wszystkich aktorów oklaskiwali”.

W baśniowe role wcielili się:

Narrator – pani Patrycja Raczykowska

Królowa – pani Sylwia Falkowska – Marchewka

Król – pan Radosław Marchewka

Książę – pan Adam Szewczyk

Prawdziwa księżniczka – pani Monika Kasińska

Inne królewny to:

Modnisia – pani Aleksandra Szewczyk

Gadżeciara – pani Sandra Mianowska

Mądralińska – pani Magdalena Walkowicz

Beksa – pani Agata Szumilas

Hipochondryczka – pani Marta Grządziela

Zalotnica – pani Joanna Jasińska

Żarłok – pani Martyna Kowalczyk

Bogaczka – pani Anna Bujak

Alergiczka – pani Małgorzata Błaszkiewicz

Panna służąca – pani Weronika Wróblewska

Strażnicy – pan Przemysław Olewnik oraz pan Krzysztof Skraburski wraz z synem Bartusiem

W role kotków i myszek wcieliły się dzieci z naszego przedszkola:

Haneczka Mianowska, Tosia Olewnik, Czaruś i Misia Szumilas, Milenka i Mikołaj Szewczyk oraz Zuzia Walkowicz pod przewodnictwem pani Moniki Błaszkiewicz.

Druga część naszego festynu to oczywiście zabawy i gry sprawnościowe powiązane tym razem z mundialowymi rozgrywkami w piłce nożnej, które porwały do rywalizacji i obudziły sportowego ducha nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Niespodziewanych akcentem podczas rozgrywania sportowych konkurencji była akcja słonecznego patrolu, którego skład stanowiła pani dyrektor i jej asystentki (pani Agata i Monika), który skutecznie chłodził rozgrzane duchem sportowej walki i upałem ciała. Radości i dobrej zabawy było bez liku.

A jeśli chcecie ,,przeżyć to jeszcze raz”, koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii.