Dzień Mamy i Taty

„… Dzisiaj Wam powiedzieć chcemy,

Że za wszystko dziękujemy!

Dzisiaj dzień jest wyjątkowy,

Chcemy zdjąć Wam wszystko z głowy!…”

W tym roku przedszkolnym uroczystościom z okazji Święta Mamy i Taty towarzyszyła, prócz pozytywnych emocji,  niezwykle słoneczna, letnia pogoda. Wszystkie grupy przygotowały, z myślą o najbliższych, niezwykłe przedstawienia teatralne. Choć wszystkie występy były teatrem żywego aktora, to jednak każda grupa przygotowała inną opowieść.

I tak…

„Kaczuszki Okruszki”, a więc najmłodsze przedszkolaki, przedstawieniem pod tytułem „Na wiosennej łące” opisywały historię biedronki, której marzeniem było bycie kolorową jak motyle i polne ważki.

„Misiaki Przytulaki”, w przedstawieniu pod tytułem „Na majowej łące”,  dzieci rozkwitły na scenie jak prawdziwe kwiaty – takie też stroje przybrały tego dnia. Nie zabrakło śpiewów i pląsów, a im więcej było na scenie ruchu, tym bardziej dzieci – kwiaty zachwycały każdego widza.

„Bączki z Leśnej Łączki” zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie noszące tytuł „Shopping”. Dokładnie tak – shopping! Część dzieci wcieliła się w rolę dorosłych, inne odgrywały rolę dzieciaków pogubionych przez swych, zafrapowanych zakupami rodziców, w wielkim sklepie. Mieliśmy nieodparte wrażenie, że zakłopotani rodzice, chcąc nie chcąc, dostrzegali w niektórych postaciach siebie samych.

„Pory roku baśnią malowane” przedstawiła nam natomiast grupa „Kotki Psotki”. Widzowie przefrunęli  śpiewająco, tanecznie i barwnie przez wszystkie pory roku. Na scenie zobaczyli kilka pięknych baśniowych historii, między innymi: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Królowa Śniegu”. Kto nie widział, niech żałuje!

Starszacy – „Sówki Mądre Główki” zaskoczyli wszystkich pantomimą i tą właśnie formą teatralną przedstawili historię ”Pięknej, co w lesie spała”, uzupełniając ją o piosenki, do których jedną z instrumentacji wykonali już zupełnie samodzielnie. Było wiele wzruszeń, ponieważ każdy, i widz i aktor, wiedział że występuje w tym składzie już po raz ostatni.

Wiele rzeczy może przeminąć, ale wspomnienia pozostają na zawsze. Mamy nadzieję, że nasi goście bawili się wspaniałe, a dzięki poniższej galerii można powrócić do tych wyjątkowych chwil po raz kolejny, do czego serdecznie zachęcamy ????

Gr 1

Gr 2