Zwiedzanie przedszkola

Nasze przedszkole mieści się w przepięknej 100-letniej willi – wpisanej już dziś w rejestr zabytków – w jednej z najstarszych dzielnic Szczecina – Pogodno.
Zachwycająca architektura wnętrza budynku – a więc ciemne dębowe, rzeźbione boazerie na parterze, ogromne akwarium w centralnym miejscu przestronnego holu, kamienne kominki oraz wielkie rzeźbione szafy biblioteczne – tworzą niepowtarzalny klimat.

Do zajęć dydaktyczno-wychowawczych przeznaczonych jest aż osiem sal, z których jedna – prawie 100-metrowa – jest w całości przeszklona i jest wykorzystywana do zajęć ruchowych, muzycznych, uroczystości i imprez przedszkolnych.

Kolejne pomieszczenie stanowi obszerną jadalnię, w której dzieci spożywają wszystkie posiłki.

Budynek otoczony jest ogromnym ogrodem, z ponad dwudziestoma rodzajami drzew i kilkunastoma rodzajami kwitnących krzewów, co stanowi niepowtarzalną enklawę zieleni przez cały rok.
Teren ogrodu wyłożony jest specjalną nawierzchnią, która stanowi bezpieczne dla dzieci podłoże a także zabezpiecza je przed kurzem.
Do dyspozycji dzieci są dwie piaskownice oraz drewniany sprzęt sportowy – tzw. „małpi gaj” ze zjeżdżalniami, przeplotniami i wspinalniami, stanowiący dla dzieci nie lada wyzwanie i atrakcję.

W przedszkolu mieści się bardzo nowoczesna, świetnie wyposażona kuchnia, zatem wszystkie, smaczne i zdrowe posiłki (nawet ciasta, pierożki i desery) przygotowywane są na miejscu.

Znajdziecie też u nas takie miejsca i widoki, od których serce się raduje a buzia uśmiecha.