Coś się kończy i coś się zaczyna…

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu
– o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat… Robert Fulghum

Choć za oknem piękna, letnia pogoda to nam czerwiec niezmiennie kojarzy się z czasem pożegnań. I choć łza się kręci w oku, doskonale wiemy, że tak właśnie musi być, bo coś się kończy, by mogło zacząć się zupełnie coś innego, by dla naszych starszaków mogła rozpocząć się nowa przygoda.

Wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko. Było dużo zabawy, nauki i mnóstwo wspaniałych chwil. Na początku pojawiały się czasem łzy. Na szczęście potem zdecydowanie więcej było radości i śmiechu.   Były pierwsze przyjaźnie, a nawet miłości.  Były pierwsze potknięcia i porażki, a potem duma z osiągnięć i sukcesów.

Staraliśmy się, by nasze przedszkole stało się dla dzieci miejscem za którym tęsknią, do którego powracają z radością, w którym czują się bezpieczne i w pełni akceptowane. Zrobiłyśmy wszystko co w naszej mocy, by otworzyć nasze dzieci na świat i ludzi, by rozbudzić w nich ciekawość i siłę do podejmowania nowych wyzwań, aby jak najlepiej przygotować je do przekroczenia progu szkoły.   Część dzieci z nami zostaje i cieszymy się, że będziemy się jeszcze nadal spotykać. A tym, które odchodzą do zerówek i I klas życzymy, by na swojej drodze spotkały mądrych i otwartych nauczycieli, by nawiązali wartościowe przyjaźnie, rozwijali swoje pasje, dążyli do celu i spełniali marzenia.   Ale także by byli uważni na drugiego, niejednokrotnie słabszego, człowieka i każdego dnia czerpali radość z tego, że mogą się czymś podzielić, pomóc i zmienić coś na lepsze.

Odwiedzajcie nas.

Dyrektor, nauczyciele i wszyscy pracownicy „Naszej bajki”

Gr4

Gr5