Nasza Bajka o Kopciuszku

” Bardzo dawno, może przed wiekiem

Przed dwoma wiekami czy trzema

W pewnym królestwie dalekim, którego dzisiaj już nie ma

i na mapie go znaleźć nie można

Mieszkała wdowa zamożna …”

Bajkę o Kopciuszku znają dzieci na całym świecie. Ale aby zobaczyć ją w scenerii przedszkolnego ogrodu i to w wykonaniu nauczycielek, i naszych rodziców trzeba było przyjść do „Naszej bajki” 15 czerwca 2013r.

W tym dniu od samego rana, w ponad 100 letnim budynku naszego przedszkola szeleściły eleganckie i zwiewne, balowe suknie dam dworu i przechadzali się dystyngowani dworzanie w zdobnych surdutach. Bajkowe postacie wypełniły również przedszkolny ogród i trudno było rozpoznać zarówno dorosłych jak i dzieci.

Gdy wybiła godzina 11 ogród rozbrzmiał przepiękną dworską muzyką i przedszkolną promenadą przemknęli „artyści”, którzy stworzyli ten niesamowity i pełen humoru teatralny spektakl.

W rolę Kopciuszka wcieliła się pani Ewa Puton i na oczach dzieci z biednej, smutnej, zaniedbanej dziewczynki, przy pomocy dobrej wróżki – pani Kasi Rykowskiej, przeobraziła się w zachwycającą dziewczynę, w której, nie mogło być inaczej, zakochał się bez pamięci książę – odegrany przez pana Macieja Matuszczaka – tatę Nell.

Macocha – pani dyrektor Małgorzata Błaszkiewicz z trudem próbowała okiełznać swoje humorzaste i wrzaskliwe córeczki, brawurowo odegrane przez nauczycielki z naszego żłobka, panie: Irenkę Nawojczyk – Jadczak i Monikę Błaszkiewicz.

Rolę, pełnych wdzięku i arystokratycznych manier dam dworu odegrały nasze przedszkolne mamy, panie: Monika Nadolna – mama Nell, Dominika Nowak – mama Madzi i Szymonka, Klementyna Lipińska – mama Laury, Natalia Dutkowska- mama Tymka , Agnieszka Kuna – mama Patryka, Agnieszka Adamczyk – mama Oli, Katarzyna Skrobisz – mama Boryska, Marzena Iwankiewicz – mama Ani, Patrycja Urban – Malada – mama Marcelinki i Edyta Osenkowska – mama Tosi oraz nauczycielka pani Elżbieta Jezierska, którym towarzyszyli dystyngowani dworzanie, panowie: Szymon Kreft – tata Laurki, Mariusz Gibutowski – tata Uli oraz ochmistrz, pan Adam Osenkowski – tata Tosi oraz herold, pan Dominik Piątek – tata Jagódki.

Przez całą bajkę przeprowadził nas narrator a zarazem niezastąpiony sufler – w tej roli zadebiutowała pani Agnieszka Kacprzyk.

Nie zabrakło również fanfar odegranych przez Zuzię Żuk – starszą siostrzyczkę Tosi a karocę powiodły wspaniałe „araby” czyli Ala Gibutowska oraz Magdusia Iwankiewicz .

Brawom nie było końca dlatego też wszystkim aktorom gratulujemy wspaniałego występu i dziękujemy za czas i zaangażowanie.

Po przedstawieniu był czas na naukę dworskiego tańca, zabawy i konkursy sportowe a nadwątlone siły można było zregenerować w kawiarenkach kosztując pyszności z „dworskiej kuchni”.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i za wspaniałą zabawę, i zapraszamy już we wrześniu na kolejne spotkanie .