Wycieczka autokarowa do Trzebieży.

” Atmosfera nas rozpiera,

Uroczyście i świetliście…”

11 czerwca wybraliśmy się całym przedszkolem na wycieczkę autokarową nad Zalew Szczeciński w Trzebieży, niektórzy w specjalnie przygotowanych przez rodziców strojach reggae. Spotkanie to było zaproszeniem na piękną „wyspę Jamajka”, gdzie na dzieci czekali Jamajska Księżniczka Zul, Kudłaty Bob i Blady Marley. Już po wyjściu z autokaru przywitani zostaliśmy dźwiękami niesamowitych, rytmiczno – bujanych piosenek największej jamajskiej gwiazdy, wiecznie żywego Boba Marleya. I od razu poczuliśmy radosny klimat w gorącym słońcu Jamajki. Poprzez piosenki, tańce, zabawy i liczne konkursy związane z letnim wypoczynkiem, morzem i plażą, staliśmy się wielką jamajską rodzinką, która ma tylko jeden cel – DOBRĄ ZABAWĘ! Nauczyliśmy się jamajskiego tańca, jamajskiego powitania, jamajskiej piosenki, braliśmy udział w specjalnie dla nas przygotowanych konkursach podczas których: kąpaliśmy się w basenie, uciekaliśmy przed rekinami, łapaliśmy małpkę, łowiliśmy wędką ryby itd. Na zakończenie festynu wszystkie przedszkolaki dostały nagrody, przygotowane przez ” Krainę Dźwięku”. Potem był czas na spacer nad Zalew Szczeciński i możliwość pobaraszkowania w „małpim gaju”.

Po tylu atrakcjach pieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie.