Święto Konwalii

” Lubię po deszczach zieleń soczystą,
w której konwalia biel kryje czystą,
gałązki długie w dzwoneczkach całe
zerwę, bo lubię te kwiatki małe.
Ich słodki zapach będzie w krąg płynął,
wdzięczne bukiety, wiosny godziną.”

Święto Konwalii

Corocznie w całej Polsce obchodzony jest dzień wszystkich przedszkolaków, zwany Świętem Konwalii. Dnia 23 maja 2013r. na scenie szczecińskiego amfiteatru w Parku Kasprowicza zaprezentowały się dzieci z wielu szczecińskich przedszkoli. Pomysł tego dnia zrodził się w Warszawie w 2002 roku podczas konferencji „Partnerskie Przedszkole”, czyli ogólnopolskiego programu, którego celem jest podnoszenie jakości pracy polskich przedszkoli oraz promowanie w środowisku wartości edukacji przedszkolnej.

Nasze przedszkolaki, z grup najstarszych, zaprezentowały niezwykle dynamiczny – rockowy układ taneczny, przygotowany pod czujnym okiem naszej instruktorki pani Justynki ZAKOCHANI W ROCKU. Dzięki rodzicom, którzy przygotowali swoim pociechom szałowe rockowe stroje, fryzury i makijaże pokaz poruszył całą publiczność Letniego Teatru. Były gitary, skóry, rock i dobra zabawa!

Ten sam układ nasi tancerze przedstawili kilka dni wcześniej w ramach przeglądu grup tanecznych w Polickim Domu Kultury.

Patrzcie i podziwiajcie http://youtu.be/hO0f83NtcVA