Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…

„ Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”

Śpiewał Marek Grechuta

21 marca to pierwszy dzień WIOSNY.

Wszyscy, bez wyjątku ubrani na zielono,  chcieliśmy ją radośnie powitać, ale w tym roku pani WIOSNA nas zawiodła. Za oknem wszystko przykryte było nadal śnieżną pierzynką.

Tak, tak za oknem panowała wciąż sroga zima!

Mimo wszystko nie zrezygnowaliśmy z wiosennej zabawy.   Ogłosiliśmy więc  konkurs na wiosenne instrumenty, zrobione z surowców wtórnych. Pomysłowość dzieci i ich rodziców przeszła nasze oczekiwania i przyznać trzeba, że te niezwykłe instrumenty odegrały, i to dosłownie,  ważną rolę w wiosennym przedstawieniu – zaprezentowanym w formie teatru cieni.

Nasze panie: Ewa, Agnieszka i Danusia użyczyły głosu i ruchu  zabawnym śpiochom-krasnalom,  pani zimie, niedźwiadkowi i bocianowi. Teatr cieni zachwycił dzieci, szczególnie te, które po raz pierwszy  widziały taką formę teatralną. Spektakl  przeplatany był zabawami ruchowymi i  konkursami. Wszystkie dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności  przy budowaniu bocianich gniazd, noszeniu ugotowanych jajek na łyżce, żabich  skokach itd. Zabawy i harce dostarczyły dzieciom wiele radości, tym bardziej, że odbywały się przy akompaniamencie niezwykle skocznej muzyki, która  miała na celu obudzenie zaspanej pani WIOSNY i wskazówkach niezastąpionego wodzireja czyli pani Moniki.

Czy nam się udało?

Spójrzcie za okno i przekonajcie się sami 😉