PASOWANIE NA ZUCHA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 26 i 28 października 2020 r. w „Naszej bajce” odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Bohaterami tej uroczystości były dzieci z grup: „Kaczuszki – Okruszki” i „Misiaki – Przytulaki”. Nasze urocze zuchy – maluchy z zapałem zaśpiewały i zaprezentowały kilka piosenek, w tym, w języku niemieckim, który przy każdej nadarzającej się okazji starannie szlifują. Nasi mali bohaterowie pięknie zatańczyli  i wyrecytowali wiersz o dzielnym przedszkolaku. Po części artystycznej nastąpiła kulminacja uroczystości, mianowicie, ”pasowanie”

Pani dyrektor dokonała tego aktu swoim bajecznym, ogromnym, kolorowym lizakiem. Po tej ważnej i podniosłej chwili „Misiaki” i „Kaczuszki”, zamaczając swoją „łapkę”  w farbce, przybiły ją pod słowami przysięgi. Następnie koledzy i koleżanki ze starszych grup zaprosiły je do tańca, który był nie tylko symbolicznym, ale rzeczywistym gestem zintegrowania społeczności dziecięcej. Na znak wejścia w poczet przedszkolaków najstarsze dzieci wręczyły naszym Misiakom i Kaczuszkom „ordery”. Był to dzień pełen wrażeń, który zapewne utkwi w pamięci wszystkim „bajkowiczom.”