Zapraszamy na Jasełka

Szanowni Rodzice.

JASEŁKA wywodzą się ze średniowiecznej tradycji widowisk o tematyce religijnej odgrywanych w miastach w okresie Bożego Narodzenia. Sama nazwa pochodzi od słowa „jasła” czyli żłóbek, w którym wg. przypowieści biblijnych dwa tysiące lat temu złożono nowo narodzonego, maleńkiego Jezusa. W dawnych czasach w przedstawieniach tych uczestniczyli żacy – czyli uczniowie szkół. Ale w naszym przedszkolu tradycją stały się Jasełka w wykonaniu dzieci z najstarszych grup i są wspaniałym sposobem na wprowadzenie nas wszystkich w niezwykły i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Zatem…

Serdecznie Was zapraszamy na przedstawienia jasełkowe w wykonaniu dzieci z grupy IV /Kotki Psotki/ już 12 grudnia. Grupa V /Entliczki Pentliczki/ zaprasza dnia 13 grudnia, a dzieci z grupy VI /Sówki Mądre Główki/ zaprezentują swoje przedstawienie 14 grudnia.

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 15.30.

Do zobaczenia.