Z wizytą u Strażaków

W dniu 12 maja 2016 roku grupa III „Kotki Psotki” oraz IV „Bączki z Leśnej Łączki” poszły z wizytą do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, mieszczącej się przy ulicy Sebastiana Klonowica 4 na szczecińskim Pogodnie.

Po obfitym śniadaniu wyruszyliśmy do jednostki pieszo. Podczas marszu dzieci zachowywały się wzorowo, pamiętając o przepisach ruchu drogowego oraz zasadach poruszania się w grupie.

Na miejscu przywitał nas strażak, który w pierwszej kolejności wyjaśnił czym zajmuje się odwiedzona przez nas jednostka (od zgłoszeń o pożarach, po akcje, w których strażacy nurkują). Następnie pokazał nam wyposażenie przykładowego wozu strażackiego (samochód ratowniczo – gaśniczy SRtBA 1/2,5). Mieliśmy okazje zrobić sobie zdjęcia wewnątrz pojazdu, jak i poza nim, przymierzając odpowiednio sprzęt do nurkowania oraz hełm strażacki. Na tym jednak nie koniec atrakcji – zobaczyliśmy również inne pojazdy, używane przez Straż Pożarną. Były to różne samochody ratowniczo-gaśnicze, jak i samochód specjalny drabina, umożliwiający dostanie się na duże wysokości (na każdy wieżowiec w naszym mieście).

Z racji, iż Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza zajmuje się również pracą na głębokościach obejrzeliśmy również samochody specjalne ratownictwa wodnego.

Po zakończonym zwiedzaniu przedszkolaki nie zapomniały podziękować panu strażakowi za poświęcony nam czas.

W drodze powrotnej dzieci dzieliły się wrażeniami i okazało się, że z „Naszej bajki” pochodzić będzie w przyszłości kilkunastu strażaków obu płci .   Pożyjemy – zobaczymy  ☺