Historyczna wystawa z okazji Dnia Niepodległości.

Dnia 16 listopada, a więc kilka dni po Narodowym Święcie Niepodległości , dzięki niesamowitym zbiorom i zaangażowaniu pana Tomasza Glińskiego /taty Miłoszka / udało się zorganizować w naszym przedszkolu historyczną wystawę nawiązującą tematycznie do minionego święta.
Na wystawie tej, pan Tomasz, zaprezentował kilkadziesiąt /a to tylko niewielka część posiadanych przez niego zbiorów/ orzełków zdobiących żołnierskie czapki . Można też było podziwiać błyszczące szable, stare zdjęcia i śpiewniki, listy wysyłane przez żołnierzy do najbliższych i inne historyczne pamiątki, skrzętnie wyszukiwane, restaurowane i przechowywane przez pana Tomasza. Najważniejsze jednak było to, że za każdym eksponatem kryły się niezwykłe ludzkie losy. Wiele z tych historii pan Tomasz znał i chętnie opowiedział naszym dzieciom wzbudzając w nich ciekawość, a niejednokrotnie reakcje niedowierzania.
Przy tej okazji dziękujemy serdecznie panu Tomaszowi za możliwość zorganizowania tej wystawy i gratulujemy wspaniałej pasji.