„ Już za chwilę, na tej scenie

Będzie wielkie przedstawienie

Grupa druga wnet tu stanie

Aby przyjąć pasowanie

Czy maluchem, czy starszakiem

Każdy chce być przedszkolakiem

Każdy kto tu dzisiaj stanie

Ten otrzyma PASOWANIE „

W dniach 29. października i 7. listopada 2013r. w naszym przedszkolu miejsce miały wielkie wydarzenia. Otóż 3 – latki przystąpiły do pasowania na Zucha Przedszkolaka. Był to ich pierwszy oficjalny występ przed szerszą publicznością, złożoną ze starszych dzieci. Maluszki musiały wykazać się znajomością wielu wierszy i piosenek oraz zaprezentować „niezwykle skomplikowane układy taneczne”. a następnie złożyć uroczyste przyrzeczenie. Każdy 3-latek został pasowany WIELKIM kolorowym lizakiem przez panią dyrektor, a na dowód akceptacji przyrzeczenia przykładał swoją rączkę, umoczoną w farbie, pod tekstem przysięgi. Później program artystyczny prezentowały pozostałe grupy i tradycyjnie zaprosiły do zabawy swoich młodszych kolegów.  A następnie „Entliczki – pentliczki” i „Sówki mądre główki” wręczyły Maluszkom własnoręcznie wykonane medale.

Na koniec odbyła się mała sesja zdjęciowa na tle cudnych, kolorowych balonów, które same leciały aż do nieba. Uroczystość tę sfilmowano, aby „świat cały” mógł obejrzeć to niezwykłe wydarzenie. ZAPRASZAMY DO GALERII.

„My maluchy przyrzekamy

Być od dziś przedszkolakami

Nie grymasić i nie szlochać

Zawsze swoje Panie kochać