Surówkowy raj

„Gdy ogórek wesoło śmieje się,

a pomidor wciąż na mnie patrzy tak.

To do głowy przychodzi jedna myśl,

że sałatkę zrobię dziś.”

W październiku, jak co roku, w „Naszej bajce” odbyły się zajęcia otwarte – „Surówkowy Raj”. Zajęcia te promują zdrowe odżywianie poprzez wspólne robienie sałatek.

W takcie pierwszej części dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w różnych obszarach aktywności pod kierunkiem nauczycieli prowadzących grupę. Można było zobaczyć przeliczanie, segregowanie, tworzenie zbiorów, porównywanie liczebności a także porządkowanie wiadomości dotyczących uprawiania warzyw i owoców.

Druga część odbyła się w jadalni. Każde dziecko, gdy odnalazło swoje miejsce w grupie, przystąpiło pod okiem rodzica do robienia sałatki.

„Kiedy już fartuszki nałożyli

i składniki policzyli

mogli wybrać ulubiony,

aby został obrany i pokrojony.

Gdy składnik w kawałeczkach

znalazł się w odpowiednich miseczkach

dzieci śmiało przyprawiały,

potem łyżką zamieszały,

wnet smacznego już wołali

i ze smakiem zajadali.”

We wszystkich grupach dopisała wysoka frekwencja. Jeśli jednak kogoś nie było zapraszamy do obejrzenia galerii.

Galeria Gr III

Galeria Gr IV