Andzejkowe Czary-Mary

„HOKUS – POKUS, CZARY – MARY.

NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY”

Dnia 29. listopada 2013r. w naszym przedszkolu odbyła się niezwykle huczna zabawa andrzejkowa. Przyleciały do nas na miotłach dwie czarodziejki – Rozalia (nauczycielka Maria Zielińska) i Balbina (nauczycielka Katarzyna Rykowska),  które poza rozpylaczem magii przywiozły ze sobą mnóstwo pozytywnej energii i listy z zadaniami od nietoperzy.

W pierwszym z nich zadanie polegało na naśladowaniu „kocich” ruchów prezentowanych przez naszych gości do rytmów rock’n’rolla.

Drugi zawierał przestrogi związane z wylosowanym przez dzieci kolorem.

Kolejny informował o możliwości tańca z niezbędnym atrybutem czarodziejek czyli miotłą.

Wśród zadań był też magiczny tunel przyszłości, na końcu którego z magicznej szkatułki dzieci losowały karteczkę z zawodem, a także taniec w parach na gazecie, którą później każdy uczestnik zgniatał i wrzucał do obręczy myśląc o swym najskrytszym marzeniu.

Zabawa odbyła się przy skocznych rytmach muzycznych i przy wtórze często powtarzanego magicznego zaklęcia, które sprawiało, że przepowiednie mogą się wkrótce spełnić…   HOKUS – POKUS, CZARY – MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY…

Invalid Displayed Gallery