Baśń o Czarnym Rycerzu

Baśń o Czarnym Rycerzu

Dnia 10 października zawitał do nas ponownie pan Krzysztof Gajewski ze swoim zespołem teatralnym.

Uwielbiamy wszyscy jego wizyty, bo wiadomo, że przeniesie nas za chwilę w świat baśni lub  niesamowitych historii przepełnionych zwrotami akcji i niepowtarzalnym humorem.

I nie tylko będziemy wówczas widzami.   Zasadą tych przedstawień jest udział dzieci oglądających spektakl oraz autentyczna gra aktorska przynajmniej kilkunastu „starszaków”.

Tym razem powiało grozą, gdyż przed naszymi oczami, w starym zamczysku  rozegrała się historia ducha  Czarnego Rycerza .

Były czary i zaklęcia, było magiczne lustro, dzielni rycerze, piękna choć nieco kapryśna księżniczka, stary król no i oczywiście straszny Czarny Rycerz.

Wszystkim nam chwilami włosy stawały dęba i ciarki przechodziły po plecach.

Najbardziej maluszkom, które choć siedziały w ostatnich rzędach i starały się być bardzo odważne często, tak dla zasady,  chroniły się na kolanach swoich pań.

No ale resztę zobaczcie sami…