Kiermasz

„Leżą w koszyczku piękne pisaneczki,
Kolorowe, malowane, ładnie układane.
Pierwsza ma kropeczki, druga gwiazdki złote
A na trzeciej siedzi malowany kotek.”

Kilka dni przed Świętami Wielkiej Nocy zaprosiliśmy dzieci i rodziców z grup I, II i III, na warsztaty plastyczne, efektem których były styropianowe jajeczka ozdabiane metodą decoupage, brzozowe gniazdka, koszyczki z wielkanocnym barankiem, a także różnorodne jajka wyklejane wg własnego pomysłu.
Dodatkowo, każda grupa, przygotowała swoje dzieła plastyczne, między innymi: świąteczne kartki, wielkanocne koszyczki z pisanką lub zajączkiem, świąteczne wieńce, a także styropianowe jajeczka ozdabiane bibułą i dobrem wszelakim.
Na szczególne wyróżnienie zasługują rodzice z Rady Rodziców, którzy w domu wykonali przepiękne świąteczne dekoracje i przynieśli je do naszego przedszkola, a byli to:
państwo Buszkiewicz – koszyczek z zajączkiem
państwo Wajs – pisanki ozdobione atłasem i bibułką
państwo Kesserling – wielkanocne pisanki
państwo Bonk – muffinki
pani Łazęcka – baranki z masy solnej, zajączki z filcu i doniczkę z zajączkiem
państwo Robaccy – tradycyjnie zdobione pisanki.
/ Jeśli kogoś nie dostrzegliśmy – bardzo przepraszamy /
Wszystkie dzieła można było podziwiać, a nawet nabyć podczas wielkanocnego kiermaszu. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, której przedstawiciele doglądali sprzedaży świątecznych dekoracji uzbierano:
664,45 zł i 3 €, które przy dzisiejszym kursie (1€=4,15 zł) wynosi 12,45, co łącznie daje kwotę 676,90 zł.
Kwota ta zasiliła konto Rady Rodziców i wróci do naszych dzieci w postaci różnych atrakcji.
Za pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia