Ekologiczne SOS

„…SOS!!! To ziemia woła ludzi.

Jutro tlen już trudniej będzie zbudzić.

SOS!!! Ratujmy siebie samych.

SOS!!! Do siebie wysyłamy…”

Tradycją w „Naszej bajce” stał się festiwal ekologiczny, w trakcie którego, wszyscy, bez wyjątku, mali i duzi, prezentujemy w artystycznych formach treści ekologiczne, przed przedszkolną publicznością.

Staramy się, aby każdy występ był inny i zwracał uwagę widzów na proekologiczne zachowania, tak potrzebne w dzisiejszych czasach.

15 kwietnia nasza sala gimnastyczna zamieniła się w dwa, zupełnie różne, światy.   Jeden przedstawiał przepiękny zielony las, pełen zwierząt i pachnących roślin, a drugi straszył śmieciami i dymiącym kominem.

Na tym tle Misiaki – Przytulaki wystąpiły z wierszem pt. „Sprzątanie świata”, i piosenką pt. „Koza – Ekolożka”, pokazując nam przy tym samodzielnie wykonaną „ekologiczną biżuterię”.

Zaraz po nich swój występ zaprezentowały Kaczuszki – Okruszki, które w zielonych przebraniach zaśpiewały piosenkę pt. „Ekologia” oraz recytowały wiersze pt. „Robimy porządki” i „Przyroda”.

Kotki – Psotki pokazały niezwykle barwne przedstawienie zatytułowane „Mały przedszkolak wie, co ekologią zwie się”, w którym zobaczyliśmy konsekwencje niszczenia przyrody, ale i prawidłowe sposoby dbania o nasz świat. Na scenie pojawiły się leśne skrzaty, wiewiórki, sowa, biedronki, dzięcioł, wróbel i przedszkolaki.

Z kolejnego spektaklu pt. „Dobre rady na odpady”, który zaprezentowały Trzpiotki – Chichotki dowiedzieliśmy się, jak należy segregować odpady. W przedstawieniu wystąpiły puszki, szklane oraz plastikowe butelki, a także gazeta.

Występ Sówek – Mądrych główek przeniósł nas w leśny świat owadów i zwierząt. Aktorzy odzwierciedlili uczucia zaniedbanych przyjaciół z leśnej polany, a całość uzupełniła piosenka pt. „Ziemia – planeta ludzi i zwierząt”.

Natomiast Entliczki – Pentliczki przedstawiły bajkę pt. „Zielony Kapturek”, w trakcie której zapoznali widzów z prawidłowymi sposobami segregacji odpadów.

Kto nie widział, niech żałuje i w poniższej galerii wrażeń poszukuje