Nasza bajka -ekologia

Tradycją w naszym przedszkolu jest już Festiwal Ekologiczny, który nie dość, że prezentuje talenty najmłodszych, to jeszcze porusza bardzo istotne tematy. I tym razem widownia nie mogła czuć się zawiedziona! Przedszkolaki wesołymi piosenkami, pantomimą, pokazami mody ekologicznej, scenkami teatralnymi oraz wierszami dawały dowód na to, że uważały na zajęciach, dotyczących ochrony środowiska. Przypominały swoim kolegom, jak ważne jest segregowanie śmieci, odzyskiwanie surowców, jakie znaczenie mają dla nas drzewa oraz  w jaki sposób możemy chronić naszą Matkę Ziemię. Myślicie może, że to wszystko wielkie tematy, a przedszkolaki niewiele mogą zdziałać w walce o czystą i przyjazną planetę? Nic bardziej mylnego! Nasi najmłodsi wiedzą doskonale, że zakręcanie kranu, rysowanie po dwóch stronach kartki, prysznic zamiast kąpieli, jazda rowerem, papierowa torba zamiast plastikowej, lody w rożku, a nie w pudełku, to tylko niektóre z dobrych nawyków, szytych na miarę przedszkolaka. Kolejny festiwal zatem za nami. Jednak do kwestii związanych z ekologią powrócimy w tym roku jeszcze nie raz, a wszystko to za sprawą tematu rocznego „Dbamy o dobry klimat”. Ciekawe czego dowiemy się następnym razem?