Pomaganie przez ubranie

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci.

Wiosna to czas, kiedy zazwyczaj zmieniamy zawartość garderoby z zimowej na letnią.

Może zatem, przy tej okazji, uzbiera się u Was kilka ubrań (damskich, męskich lub dziecięcych) które są już za małe, za duże lub po prostu już Wam się znudziły i chcielibyście takie CZYSTE i NIE ZNISZCZONE ubrania oraz obuwie przynieść do naszego przedszkola i zostawić w specjalnie przygotowanym pojemniku, który stoi w naszym przedszkolnym holu. Wszystkie zebrane w ten sposób rzeczy będą dokładnie posortowane i przekazane na akcję pod hasłem POMAGANIE PRZEZ UBRANIE.

Zachęcamy Was gorąco do udziału w tej inicjatywie!

Warto upiec dwie, trzy a nawet cztery pieczenie na jednym ogniu.

Po pierwsze – robiąc porządek w szafie może okazać się, że odnajdziemy sukienkę o której zapomniałyśmy, a która okaże się hitem tego sezonu ????

Po drugie – zbędne rzeczy zrobią miejsce na nowe łupy upolowane na letnich wyprzedażach.

Po trzecie – taka postawa uzmysłowi naszym dzieciom czym w praktyce jest ekologia (o której dużo się mówi, ale często zapomina w codziennym życiu) czyli nie wyrzucaj – wykorzystaj.

Po czwarte – nic tak nie poprawia nastroju jak myśl, że zrobiło się coś dobrego!

Tak więc jeśli jakieś ciuszki zalegają Wam w szafie, na półkach lub na strychu, to już wiecie co z nimi zrobić!