Wiolin i podróż dookoła świata – koncert muzyczny.

17 maja ponownie gościliśmy w naszym przedszkolu Wiolina czyli zabawną mrówkę, która oprowadza nas cyklicznie po radosnym świecie muzyki.

Podczas bajki muzycznej Wiolin spacerując po mieście, dowiedział się o konkursie „ Melodie Świata”. Ponieważ sam gra na kilku instrumentach zdecydował, że weźmie w nim udział. Miał jednak dylemat czym mógłby się popisać podczas konkursu, dlatego postanowił poszukać inspiracji w różnych krajach między innymi w Hiszpanii, Włoszech i Czechach.

Przemierzając te przepiękne kraje, dzieci wraz z Wiolinem, odkryły różne charakterystyczne dla danego kraju utwory, melodie oraz brzemienia tradycyjnych instrumentów.  Oprócz dobrze znanego wszystkim pianina miały okazję posłuchać jak brzmi ksylofon i zobaczyć jak wygląda ten instrument.

Po powrocie do Polski, Wiolin wziął udział w konkursie i za wykonanie swojego autorskiego utworu dostał gromkie brawa od jury, które stanowiły dzieci oraz panie z przedszkola.

Teraz czekamy niecierpliwie na kolejną muzyczną podróż.