Sadzimy krzewy w przedszkolnym ogrodzie

Przedszkolaki z „Naszej bajki” od lat angażują się w przeróżne inicjatywy związane z dbałością o środowisko naturalne.   Segregują śmieci, zbierają makulaturę, wykorzystują do prac plastycznych to co z pozoru już dawno powinno wylądować na śmietnikach, a teraz… postanowiły upiększyć przedszkolny ogród i samodzielnie, no może z niewielką pomocą pana Zbyszka ☺, posadziły krzewy.

Przedszkolny ogród to nasza wielka duma.

Rośnie w nim już  kilkadziesiąt rodzajów drzew i krzewów /dęby, buki, klony, kasztany, lilaki, wiśnie, brzozy, lipy, jarzębina,  jaśmin, sosna, świerki, tuje, ligustry, modrzewie, derenie, hortensje, kalina, berberysy, tawuły, krzewuszki, forsycje, bukszpany i wiele innych/ które, szczególnie wiosna, przepięknie kwitną i pachną, a latem dają nieoceniony cień, w którym chętnie chronią się dzieci i dorośli.     Dlatego tym razem przedszkolaki postanowiły posadzić krzewy zimozielone / laurowiśnie i cyprysy/ aby również zimą było pięknie w naszym ogrodzie.

Teraz wystarczy „tylko” podlewać je systematycznie przez kolejnych kilkanaście lat i pilnować, by nikt ich nie zniszczył i nie połamał.