Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie.

Dziadek mnóstwo zna zagadek, babcia bajkę nam opowie.

Bo na świecie nie znajdziecie takich bajek i zagadek,

jakie wnukom opowiada moja babcia i mój dziadek…”

Na początku każdego roku organizujemy w naszym przedszkolu jedną z najważniejszych uroczystości, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka. Chcemy w ten sposób podziękować im wspólnie za miłość, troskę i pomoc, jaką okazują swoim wnuczętom.

I tak – program artystyczny maluszków upłynął w klimacie zimowych piosenek, wierszyków, tańców i życzeń dedykowanych ukochanym Babciom i Dziadkom.

Czterolatki zaprezentowały przedstawienie pt: ,,Czerwony Kapturek – historia nieznana”, podczas którego nasi goście mogli zobaczyć zupełnie inną od tradycyjnej i dobrze znanej treści bajki o Czerwonym Kapturku.

Natomiast grupy najstarsze przedstawiły inscenizację zatytułowaną: ,,Niespodzianka”, podczas której wcieliły się w rolę mieszkańców lasu czuwających nad zdrowiem chorego Dziadka Sowy i pokazały jak ważna jest troska o najbliższych okazywana poprzez codzienne drobne gesty i ciepłe słowa.

Każdej uroczystości towarzyszyło mnóstwo śmiechu, zabawy, odrobiny krzepiącej tremy i wzruszenia. Cieszymy się, że takie spotkania pozwalają nam dzielić się wzajemnie i napełniać radością ze spotkania z najbliższymi.

A naszych kochanych Dziadków zapraszamy ponownie za rok:)

Grupa II

Grupa IV