Wioska afrykańska

W lutym, mimo kilkustopniowego mrozu, nasze starszaki miały możliwość przenieść się choć na chwilę, w zdecydowanie cieplejsze klimaty, bo do AFRYKAŃSKIEJ WIOSKI stworzonej na potrzeby osób ciekawych świata, w szczecińskim Muzeum Narodowym.
Oglądając eksponaty przywiezione przez podróżników z tego gorącego kontynentu, wchodząc do budynków wiernie oddających obraz tych rzeczywistych, w których mieszkają całe afrykańskie rodziny i słuchając przeróżnych historii opowiadanych przez panią przewodnik, dowiedzieliśmy się wiele o sposobie życia, tradycji, kulturze, a nawet o tym jak i czym bawią się afrykańskie dzieci i jakich bajek słuchają. Mieliśmy również okazję, by skosztować tamtejszego przysmaku – tradycyjnej, niezwykle wonnej i słodkiej herbaty.
Padło mnóstwo intrygujących pytań i wiele inspirujących odpowiedzi.
Równą frajdę co sama wizyta w muzeum sprawiła dzieciom podróż… TRAMWAJEM ☺