Poduszkowe kino

Pierwszą bajką, z całego cyklu który, mamy nadzieję,  pozwoli nam na realizację rocznego tematu wiodącego pod hasłem WARTOŚĆ Z BAŚNI PŁYNĄCA, była bajka pod tytułem „Mój brat Niedźwiedź”.   Film ten ogromnie podobał się naszym dzieciom i był wspaniałym wprowadzeniem do zajęć edukacyjnych i wychowawczych o  przyjaźni, koleżeństwie, różnorodności ludzkiej osobowości i wzajemnym szacunku.

Drugim filmem, który nasze przedszkolaki obejrzały z wielkim skupieniem i zainteresowaniem, była bajka pt. ,,W głowie się nie mieści’’. Jak poprzednio tak i teraz, dzieci nie mogły doczekać się piątku, bowiem właśnie w ten dzień tygodnia otwiera swe podwoje nasze „poduszkowe kino”. Wszystkie, i te małe i te większe, ponownie pojawiły się w progach naszego przedszkola z kolorowymi poduszkami. Jak poprzednio, tak i teraz niezwykle podekscytowane zasiadły wygodnie w naszej sali kinowej, by na dużym ekranie obejrzeć  film doskonale łączący humor, dynamiczną akcję, niezwykłą wyobraźnię ale i wielką wiedzę na temat emocji pokazaną w praktyczny i zrozumiały dla wszystkich sposób.

W trakcie seansu  przedszkolaki dowiedziały się, że w każdym z nas drzemią takie  uczucia jak: radość, gniew, odraza, strach czy smutek. Uzmysłowiły sobie również, że wszystkie emocje są w  życiu potrzebne, że gdziekolwiek będziemy te uczucia będą nam towarzyszyć i że nie  jest wcale łatwo nad nimi zapanować.

Kiedy znowu spotkamy się w naszym poduszkowym kinie ? – pytały wychodząc do domu.

Już niebawem… ☺