100 pomysłów na zabawy ruchowe z dziećmi – zajęcia pokazowe w grupie Bączków

W naszym przedszkolu Bączki z Leśnej Łączki razem z rodzicami spotkały się na wspólnych zajęciach prowadzonych metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Podczas wzajemnej zabawy „rodziciele” mogli poznać ją jako jeszcze jeden ze sposobów stymulowania rozwoju dziecka w przedszkolu i w domu. Metoda ta rozwija u pociechy poczucie bezpieczeństwa, pewności siebie, zaufanie do partnera oraz wzmacnia relacje. Warsztaty dały rodzicom niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak ich berbeć odnajduje się w grupie przedszkolnej – jakie ma relacje z rówieśnikami czy z nauczycielem.

Okazało się, że nie tylko „pisklęta” bawiły się wspaniale. Zobaczcie sami…

W związku z naszym tematem rocznym, który brzmi „ Dbamy o klimat” rozpoczęliśmy  z milusińskimi zajęcia na temat pogody. Dzieci dowiedziały się co to jest pogoda, poznały jej elementy, a także chwilowo mogły zmienić się w jej prezenterów. Całą swoją wiedzę zaniosły do domu, aby razem z rodzicami stworzyć galerię plastyczną w naszym przedszkolu. Prace plastyczne przez długi czas, na honorowym miejscu – „ kominku” cieszyły nasze oczy. Wszystkie prace były niebanalne i kreatywne. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie. A oto obopólne efekty pracy.