Warsztaty ekologiczne

Łosoś i spółka, czyli kształtowanie zachowań prośrodowiskowych

Od najmłodszych lat warto zaszczepiać w dzieciach troskę o naszą matkę naturę i chęć dbania o środowisko. Jak to zrobić? Zainteresować ich światem fauny i flory! W dniu 7 lutego br. mali miłośnicy przyrody z grupy Sówek Mądrych Główek w ramach projektu ekologicznego mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach prowadzonych przez wyspecjalizowanych edukatorów. Tematyką ich były rzeki i jeziora. W grze planszowej dzieci poznawały gatunki ryb, ptaków zamieszkujących ekosystemy wodne, wskazywały prawidłowe zachowania nad wodą, a sama rywalizacja drużyn okazała się niewykle emocjonująca. W zabawie polegającej na łowieniu makaronu za pomocą słomki, dowiedziały się, na czym polega zarybianie wód. „Wyławianie” śmieci uświadomiło im natomiast, jak szkodliwe dla wszystkich gatunków roślin i zwierząt, może być nasze nieodpowiedzialne zachowanie. Wszystkim konkurencjom bacznie przyglądały się – robiące furorę wśród przedszkolaków- maskotki polskich ryb. Niestety, nie mogły zostać z nami dłużej, zostawiły jednak edukacyjne prezenty, które sprawiły dzieciom ogromną przyjemność. Można przyznać śmiało – „Sówki” połknęły eko- bakcyla!