Co widzę z daleka?
Czy brodę siwą i wąs kręcony?
Brzuszek okrągły i płaszcz czerwony?
Tak! Bo szóstego grudnia jak dobrze wiecie,
Mikołaj dzielnie chodzi po świecie!
Ten niezwykły, wesoły święty,
dla dzieci szykuje już piękne prezenty.
Renifery gotowe, sanie ruszają,
dzwoneczki srebrzyste wesoło nam grają!

Oczywiście Mikołaj dotarł także do Naszej Bajki! Zanim jednak po cichutku wszedł przez komin i zostawił prezenty w salach, dzieci świętowały imieniny tego wspaniałego Jegomościa. Podczas quizu okazało się, że przedszkolaki są świetnie przygotowane i na temat Mikołaja wiedzą chyba już wszystko! Czym porusza się po całym świecie, by w jedną noc uszczęśliwić wszystkie dzieci? Czy ma swoich pomocników? Gdzie mieszka? Dzieci pięknie opowiadały także, w jaki sposób to my możemy być Świętymi Mikołajami dla innych. Wszystkie grupy ozdobiły portret wesołego staruszka, by następnie wziąć udział w zabawach. Zarówno maluchy, jak i starszaki starały się ćwiczyć spryt zamieniając się w Świętego Mikołaja z dzwoneczkiem. Wcielały się także w rolę elfów, przekazując sobie ich czapki, czy też szukały swojej pierniczkowej pary w rytm świątecznych, wesołych utworów. Radości było co nie miara! Najlepsze jednak zostawiliśmy na koniec. Co takiego? Oczywiście bitwę na śnieżki! Chociaż białego puchu za oknem jeszcze nie widać, zdecydowanie, wystarczyły nam papierowe kule, które szybowały pod sam sufit sali, ku uciesze wszystkich przedszkolaków. J W ferworze zabawy nawet nie usłyszeliśmy, kiedy to sam Mikołaj zadzwonił do Pani Dyrektor! Niestety, ze względu na swoje obowiązki nie mógł na dłużej wstąpić do Naszej Bajki. Dla każdego zostawił jednak mały upominek! Dziękujemy Drogi Mikołaju!