Czy będziecie mnie nadal kochać, czyli jak budować relacje i więź między rodzeństwem. Jakie wyzwanie stoi przed rodzicami?

Jedno dziecko w rodzinie to szczęście, kolejne – to już nieopisana radość. Tak przynajmniej uważa większość rodziców planujących powiększenie rodziny. Ale czy tak samo myśli ich pierworodne? Dla wielu dzieci pojawienie się nowego członka rodziny jest nie lada wyzwaniem, a często wręcz problemem nie do udźwignięcia. Dla pierworodnego – do tej pory jedynaka – pojawienie się kolejnego dziecka zazwyczaj jest katastrofą. Nie dość że ten nowy zabiera zabawki, to jeszcze, co gorsza, absorbuje uwagę i czas całej rodziny. Nagle trzeba przestać być pociesznym maluszkiem, którym wszyscy się zachwycali, i stać się dorosłym, który wie, kiedy ustąpić i jak się zachować, i zawsze chętnie podzieli się wszystkim, co ma. Mało tego, ta nowa istota trochę przypomina kosmitę. Nie mówi, nie chodzi, nic nie rozumie i dużo płacze. Jak tu się z kimś takim dogadać?

To i owo już 27 lutego 2020 r .o godz.16.00 podczas warsztatów w „Naszej bajce”.
Przewidywany czas trwania spotkania – 2 godziny.
Zapraszamy wszystkich (najlepiej oboje) chętnych rodziców.