Maskarada, maskarada,
gra muzyka – rym, cym, cym!
Każdy maskę dziś nakłada,
nie wiadomo kto jest kim.
(…)

„BAL MASKOWY”
Maria Terlikowska

Cóż to był za bal!
31 stycznia 2020 roku w „Naszej Bajce” odbył się karnawałowy bal przebierańców. Poprowadziła go niezastąpiona Grupa Artystyczna Pana Krzysztofa Gajewskiego. Panowie doskonale wcieli się w role Kominiarza oraz Mikołaja. Również dzieci, z pomocą swoich rodziców, w tym dniu mogły stać się kim tylko zapragnęły! Można było więc spotkać całkiem dostojnych funkcjonariuszy policyjnych, strażaków, ale nie brakowało także dinozaurów czy prawdziwych księżniczek. Radości było co nie miara! Pan Kominiarz wraz z Mikołajem przybyli do nas z mnóstwem atrakcji. Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkurencjach, w których można było wygrać słodką nagrodę. Chętnie poruszały się w takt rytmicznej muzyki, tańczyły w kole, robiły pociąg i śpiewały najgłośniej jak potrafiły. Jednym słowem, były tańce i swawole.

Zdradzę Wam w sekrecie, drodzy czytelnicy, że nie lada odwagą, ale i humorem, musiała się wykazać nasza kadra. Dzieci miały „ubaw po pachy”, a pomysł zaangażowania nauczycielek w niektóre konkurencje, bardzo przypadł im do gustu. W końcu niecodziennie można zobaczyć ciocię, która z zawiązanymi oczami szuka guzika u Mikołaja albo przebiera się w strój bałwanka z wielkim marchewkowym nosem.

Żeby tradycji stała się zadość – wybrani zostali król i królowa balu. Aby zasłużyć na ten zaszczytny tytuł, należało zatańczyć w parze do utworu, prezentując swój taneczny kunszt. Rywalizacja była zacięta.
Na koniec, pan fotograf, zaprosił każdego przedszkolaka na specjalnie przygotowaną sesję zdjęciową. Dzieci mogły zrobić sobie fotografię w przebraniu. Takie pamiątkowe zdjęcie na pewno nie raz będzie przypominać naszym wychowankom o szaleństwie karnawałowej zabawy!