CO CZYTAĆ DZIECIOM – polecamy!!!

Szanowni Rodzice.

Niejednokrotnie zadajecie sobie pytanie CO CZYTAĆ DZIECIOM? (4-6 LAT)

Dlatego w ramach KLUBU ŚWIADOMEGO RODZICA polecamy Państwu kilka pozycji książkowych. Wnikliwej selekcji dokonała dla Państwa pani Edyta Montwiłł – nauczyciel wczesnego wspomagania.

Oto jej efekty:

Wybór pierwszej polecanej pozycji okazał się bardzo trudny. Postanowiłam więc, że nie będzie to książka a autor wielu wartościowych książek dla dzieci. GRZEGORZ KAZDEPKE

Poniżej kilka jego „dzieł”.

• HORROR CZYLI SKĄD SIĘ BIORĄ DZIECI.

Kiedy dzieci zaczną pytać o „te sprawy” ???? polecam właśnie tę lekturę. Książka jest napisana sprawnie i dowcipnie. Problem narodzin omawia się rzeczowo, prosto i zrozumiale, bez nadmiaru informacji, ale też bez rumieńców zawstydzenia, za to z wdziękiem i dużą dozą ciepła. Tytułowy horror rozgrywa się w dziecięcej wyobraźni za pożywkę mając wyrywkowe informacje zastępujące rzetelną wiedzę. Książka roku 2010!!!

• DRUŻYNA PANI MIŁKI CZYLI O SZACUNKU, ODWADZE I INNYCH WARTOŚCIACH
  • TYLKO BEZ CAŁOWANIA CZYLI JAK SOBIE RADZIĆ Z NIEKTÓRYMI EMOCJAMI
  • KOCHA, LUBI, SZANUJE CZYLI JESZCZE O UCZUCIACH

Książki te, jak wskazują tytuły, traktują o emocjach. Zbiór zabawnych opowiadać poświęconych między innymi miłości, odwadze, nienawiści, strachowi i poczuciu winy.

Na końcu każdej historii znajduje się opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci o rodziców. To idealne książki na wspólne, wieczorne czytanie.

• CO TO ZNACZY ….

Zbiór opowiadań, które nie tylko bawią ale też w niezwykle klarowny sposób tłumaczą znaczenie najczęściej używanych związków frazeologicznych. Książka zdobyła nagrodę edukacji XXI.