Rozkręcamy się ! Trzecia propozycja na naszą przedszkolną aukcję – książkowe wydanie wierszowanej bajki terapeutycznej napisanej przez NASZEGO rodzica.

Szanowni Państwo

Bajka powstała „na zamówienie” nauczycieli z przedszkola Nasza Bajka – jako jeden z rodziców napisałem ją dla swojego synka, aby go „ugrzecznić” 🙂

Potem zaczęła żyć swoim życiem i tak znalazła się na tej stronie.

Chwalenie siebie i swoich wybryków nie jest chyba zbyt eleganckie. Jednak w tak szlachetnym celu mogę sobie tu poużywać.

Po pierwsze i najważniejsze! Za sprawą tej bajki wpadliśmy na pomysł organizacji akcji WOŚP w Naszym Przedszkolu. A nie mam żadnych wątpliwości, że dopóki Ród Błaszkiewiczów będzie tu rządził dopóty Orkiestra będzie tu grała co roku ????

Po drugie. Bajka ma bawić dzieci i odgrywać rolę terapeutyczną. Zacytuję zatem mojego synka Winiego. Niektórzy twierdzą, że to prawdziwy Jaś Kania.

„Tato, jak Ty mi czytasz tą bajkę, a ja zamykam oczy, to ja to wszystko widzę jakbym tam był”

I nasz dialog:

-Wini, a Ty w ogóle nauczyłeś się czegoś z tej bajki?

-Tak. Że trzeba słuchać rodziców.

-A dlaczego?

-Bo inaczej może stać się coś złego.

Po wielokrotnej lekturze i naszych rozmowach Wincent zaczął używać nowych słów i, o zgrozo, czasem mówi do nas wierszem.

Po trzecie ostrzegam, zachęcając jednocześnie do lektury, że dorośli czytelnicy dostrzegą w bajce punkt widzenia autora na polityczną sytuację w Polsce i pewnie nie wszystkim ten punkt widzenia się spodoba.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby wymienić się ze mną jakimiś przemyśleniami, czy zapytać „Co autor miał na myśli?”, to zapraszam (zwłaszcza rodziców dzieci z grupy V) do pisania do mnie: wojciech.jurewicz@ipartner.com.pl.

Przekazuję 5 egzemplarzy z indywidualnymi numerami.

Dla osoby, która wylicytuje książeczkę z nr 1 przygotuję egzemplarz z wydrukowanym imieniem Waszego dziecka, zaczynającą się np.

„Cześć MAŁGOSIU, Cześć Dzieciaki

Mam tu dla Was wierszyk taki…”

Zapraszam do kasy! Absolutny debiutant – Wojciech Jurewicz

Cena wywoławcza 7 zł .

Proponowaną przez Państwa cenę można podawać w przedszkolu (tam też można sprawdzić aktualną cenę za egzemplarz) lub mailem na adres przedszkole@naszabajka.pl, z podaniem imienia, nazwiska i numeru telefonu.

Jeśli macie Państwo coś co chcielibyście ofiarować na naszą przedszkolną aukcję prześlijcie zdjęcie wraz z opisem i ceną wyjściową na adres przedszkole@naszabajka.pl.

Cały dochód z aukcji zasili konto 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji tej przystąpiliśmy jako przedszkole po raz pierwszy więc ZRÓBMY TO RAZEM!