Spotkanie z Policjantami

„Policjant”
Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

/Cz. Janczarski/

Wrzesień jest miesiącem, w którym zaczyna szybciej robić się ciemno, często pojawia się mgła i pada deszcz co bardzo ogranicza widoczność i wówczas szczególny nacisk trzeba zwrócić na bezpieczeństwo poruszania się po drodze – i to zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych. Dlatego 15 września 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Szczecinie. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.    Pan policjant, przypomniał podstawowe, ale niezwykle istotne, zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Niezwykle ciekawa dla dzieci okazała się demonstracja prawidłowego zachowania człowieka podczas ataku psa.  Zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie i wyposażenie policjanta, w szczególności  znane wszystkim „kandajki”.  Jednak największym frajdę sprawiło dzieciom możliwość dokładnego obejrzenia policyjnego radiowozu i włączenia policyjnego sygnału.

Takie wizyty i zdobyte podczas nich wiadomości na długo pozostają w dziecięcej pamięci, a właśnie na tym zależy nam najbardziej.