Pożegnanie z przedszkolem

„Gdzieś daleko stąd, złoty zamek, złoty tron.

Zapukamy tam, do bajkowych, wielkich bram.

Jak tęczowe sny, zatańczymy póki szklana góra lśni

co tam smoki, co tam kryształowe łzy.

Damy sobie radę ja i ty – pamiętaj!”

Trzy lata temu u progu bajkowych bram naszego przedszkola stanęły malutkie, drobniutkie, nieśmiałe, wystraszone (nie mniej niż my – dorośli) maluszki. Wspierane przez rodziców i pracowników przedszkola przeszły program adaptacyjny. I tak krok po kroku – rok po roku, zdobywając nowe umiejętności, gromadząc nowe doświadczenia, nawiązując nowe przyjaźnie, a nawet miłości, dotarły do mety, którą jest przestąpienie kolejnego progu i pójście do szkoły.

Część z nich jeszcze z nami zostaje na kolejny rok, jednak ostatni raz zagrały we wspólnym przestawieniu teatralnym pt. „Jak rozstały się dwie przyjaciółki?”

Staraliśmy się, aby szczególnie to ostatnie wspólne przedstawienie, niosło ze sobą czytelny przekaz. Dzieci ukazały  zatem, niezwykle sugestywnie, jak owady z szarych gąsienic przeistaczają się w przepiękne motyle. Ta symboliczna przemiana obrazuje naszych podopiecznych przeistaczających się z nieporadnych, zagubionych maluszków w wyjątkowych, otwartych na świat i innych, mądrych młodych ludzi. Cieszy nas, kadrę „Naszej bajki” że mogliśmy ich wspierać i towarzyszyć im w tej przemianie.

Przedstawienie dostarczyło wiele wzruszenia i radości, nie tylko publiczności. Sami aktorzy również byli podekscytowani i niezwykle wzruszeni. Całości dopełniły stroje, piękna sceneria, czarowna muzyka wraz z układami choreograficznymi.

Później nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia grupy pięciolatków, pamiątkowych zdjęć i albumów oraz podziękowania za wspólną pracę i spędzony razem czas.

Drugą część uroczystości zorganizowali sami rodzice. W naszym niezastąpionym ogrodzie przedszkolnym, na świeżym powietrzu, odbyły się zabawy i harce z animatorami.   A na poczęstunek była oczywiście ulubiona PIZZAAAAAAAAAAAAA!!!

Powspominajcie to niezwykłe spotkanie oglądając zdjęcia w naszej galerii. 🙂

Grupa V

Grupa VI