Historia książki i piśmiennictwa

Drodzy Rodzice!

W tym roku, praca dydaktyczno-wychowawcza w naszym przedszkolu, będzie oscylowała wokół tematu „Odkrywanie własnych możliwości i sensu wspólnego działania na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna, w oparciu o wybraną literaturę dziecięcą”.

W dobie zaawansowanego rozwoju cywilizacji i powszechności elektroniki, zapragnęliśmy powrócić do magicznego świata książek, dlatego naszą podróż rozpoczęliśmy od omówienia historii książki, a więc zmiany jej formy na przestrzeni dziejów. Wspólnie z dziećmi zastanawialiśmy się również w jaki sposób powstaje dzieło, a nawet stworzyliśmy własne!

„Biblioteczkę” naszych prac, a także wystawę pięknych, starych  eksponatów związanych z piśmiennictwem, mogliście podziwiać w holu naszego przedszkola. Za pomoc w jej zorganizowaniu i wszystkie przyniesione zabytkowe maszyny, pióra oraz książki, serdecznie Państwu dziękujemy! 🙂

Kolejne miesiące poświęcimy natomiast na odnalezienie „perełek” wśród współczesnej literatury dziecięcej, by wydobyć z nich najistotniejsze naszym zdaniem treści i wartości. Podczas realizacji każdego bloku tematycznego będziemy przygotowywali „Kącik literatury wartościowej”, który – mamy nadzieję – stanie się dla Państwa inspiracją w wyborze książek dla swoich pociech oraz zachętą do częstego, wspólnego czytania.

Zapraszamy do wspólnej przygody! 🙂