Baraszkujemy

Jak wiadomo ruch to zdrowie.  Pobudza endorfiny, wywołuje uśmiech, radość, pozytywnie wpływa na emocje, a połączenie go z dobrą zabawą daje niesamowitą satysfakcję.

Jak często rodzic ma możliwość, aby zrobić „naleśnika” z własnego dziecka,  dać mu możliwość ciągnięcia siebie za nogi po pustej podłodze, kołysać się wspólnie jak dwa drzewa splecione razem i poruszane silnym wiatrem?

Pewnego jesiennego dnia dzieci i rodzice z grupy Kaczuszki Okruszki zostały zaproszone przez nasze panie właśnie do takiej beztroskiej zabawy w sali gimnastycznej.

Wspólne baraszkowanie – to właśnie niezwykle proste zabawy rozwijające wzajemne relacje ja-rodzic, ja-partner.  Podczas takich zabaw kontakt dotykowy pozwala na większe poznanie swojego ciała, rozwijanie poczucia bezpieczeństwa oraz zaufania.   Wpisane są one w codzienny cykl dnia naszych przedszkolaków. Baraszkowanie pozwala rozładować trudne emocje, które drzemią przecież w każdym z nas.  Podczas baraszkowania dziecko uczy się delikatności wobec drugiej osoby, doznaje poczucia wspólnoty, zmniejsza się u niego napięcie mięśniowe, obniża poziom lęku i w ten sposób bardzo szybko pozbywa się nagromadzonych emocji.

W trakcie spotkania uczestnicy na własnej skórze doświadczyli jak łatwo można uruchomić wzajemnie duże pokłady drzemiącej w nas radości, jak jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie, wywołać mnóstwo pozytywnych emocji, pokazać się  jako rodzic z innej bardziej dziecięcej strony.

Ile przy tym było radości to już zobaczcie sami…