Pożegnanie starszków

„Dziś Ci smutno jest i źle, dziś przedszkole kończy się
Tu przyjaciół milion masz, tu jak w bajce płynął czas”

Kolejny już rok mury naszego przedszkola opuściły dzieci z dwóch najstarszych grup wiekowych: Sówki Mądregłówki oraz Entliczki Pentliczki.
Tradycyjnie już w przygotowanie uroczystego pożegnania starszaków zaangażowali się dosłownie wszyscy. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały ostatnie już artystyczne prezentacje, które wielu widzów, zarówno rodziców jak i pracowników przedszkola, przyprawiły o łezkę w oku, gdyż było w nich miejsce na wspomnienia, podziękowania, obietnice, a także dalekie plany na przyszłość. Dzieciaki zgodnie przyrzekły, że zachowają „Naszą bajkę” w swoich wspomnieniach i będą tutaj wracały w wolnych chwilach, by podzielić się swoimi radościami, pochwalić sukcesami, a czasem również po to, by ponarzekać na… twarde szkolne życie. Rodzice prócz wielu ciepłych i serdecznych słów pod adresem pracowników przedszkola zafundowali również chwile wytchnienia i radości prezentując miedzy innymi znaną wszystkim piosenkę pod tytułem „Witajcie w naszej bajce” a następnie zaprosili wszystkich uczestników uroczystości do przedszkolnego ogrodu, w którym przy smakołykach spędziliśmy wspaniale czas sycąc się jeszcze ostatnimi wspólnymi chwilami.
„Wiesz że każda dobra chwila kiedyś jednak mija,
lecz pamiętaj przyjacielu,
coś się kończy lecz coś się zaczyna”