„ Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Kiedy zbliża się magiczny czas, w uszach brzęczą słowa kolęd, w radio słychać

wszystkim dobrze znane świąteczne  piosenki, w sklepach ludzie wyprzedzają się

w kupowaniu  prezentów i rarytasów, w domu  cała rodzina trudzi się przy  świątecznych porządkach, dzieci pod czujnym okiem mamy przygotowują pachnące pierniki i choinkowe ozdoby, a tata szuka idealnej zielonej, pachnącej choinki.

Każdy gdzieś pędzi i gna, w wannie zwalnia się miejsce dla świątecznego karpia.

W tym czasie dzieci grupy V i VI oraz ich  nauczyciele chcą choć na chwilę zatrzymać przedświąteczne zamieszanie zapraszając wszystkich  na tradycyjne polskie „ Jasełka”.

Za oknem naszego przedszkola panował mrok, a w salę rozświetlała piękna betlejemska gwiazda.

„ Dawno, dawno temu, bo to stare dzieje, cud się wielki zdarzył w miasteczku Betlejem. Za sprawą proroctwa oraz Boskiej mocy. Mały Bóg się urodził pewnej cichej nocy. Mamusia Maryja Synka urodziła, nie miała kołderki siankiem Go przykryła. Zapłakała szczerze nad losem Syneczka, bo gdzie tu kołyska, smoczek, poduszeczka. I byłaby Maria tak dalej płakała. Gdyby do stajenki gwiazda nie zajrzała…”

Rozświetliła stajnię, grzała promieniami…”

„Stajemy przed Wami, bierzemy opłatek, by złożyć życzenia od przedszkolnych dziatek.

Na usta się cisną serdeczne życzenia … zdrowia, szczęścia, radości i spełnienia marzenia”

Jasełka Gr V

Jasełka Gr VI