Byliśmy na wycieczne w Szkole Leonarda Piwonii

bardzo szybko rosną.

Potem znów jak wiecie

podrastają w lecie.

A pod jesień już za małe

są buciki i sandały.

Krzesełko w przedszkolu

robi się za niskie

to znak, że czas do szkoły

wyruszyć z tornistrem”

7 listopada grupa V i VI wybrała się na wycieczkę autokarową do prywatnej

Szkoły Podstawowej im. Leonarda Piwoniego w Szczecinie. Zostaliśmy miło ugoszczeni w szkolnych progach, mogliśmy zobaczyć i poznać budynek szkolny oraz panujące tam zasady. Na początek zostaliśmy zaproszeni do Sali Gimnastycznej, gdzie pod okiem nauczycieli i dzieci z klasy sportowej, braliśmy udział w zawodach sportowych. Każdy z nas mógł spróbować poćwiczyć jak zawodowy sportowiec. Następnie udaliśmy się na przedstawienie teatralne pt „ Jesienna różdżka”, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej. Dzieci z klasy muzycznej, zaprezentowały nam swoje instrumenty muzyczne oraz zagrały na nich, brawom nie było końca! Wszyscy pod ogromnym wrażaniem wyruszyliśmy do sali, gdzie stworzyliśmy prawdziwe pierwsze w swoim życiu dzieła sztuki, pod okiem utalentowanej pani Kredki. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie sali komputerowej, w której podziwialiśmy, jak nasi starsi koledzy, dzielnie pracują przy profesjonalnym sprzęcie komputerowym.

A na zakończenie udaliśmy się do sali zajęć, w której odbywały się lekcje. Mogliśmy posiedzieć sobie w szkolnej ławce i poczuć się jak prawdziwi uczniowie.

Zostaliśmy miło ugoszczeni i pięknie przyjęci, może we wrześniu tutaj przyjdziemy!

A na zakończenie tak o to, powiedzieliśmy: „w przedszkolu fajnie jest, a na szkołę jeszcze przyjdzie nam czas”!!!