Posiłki

Wszystkie posiłki w naszym przedszkolu przygotowywane są na miejscu przez wykwalifikowane kucharki, pod czujnym okiem intendenta – pani Magdy Szulc.

Zarówno ciasta, pierogi jak również wszelkiego rodzaju desery przygotowywane są od początki do końca w przedszkolnej kuchni. Nie stosujemy półproduktów ani produktów garmażeryjnych.

Napoje znajdują się w naszej jadalni i podajemy je dziecku na każdą jego prośbę.

Do wyboru dzieci mają: wodę, niskosłodzone owocowe lub ziołowe herbatki oraz kompot lub sok owocowy.

Poza porcjowanym mięsem posiłki nie są limitowane.  Dzieci jedzą tyle ile chcą zjeść. Zawsze dbamy o to, by jedzenie było dla nich przyjemnością, a nie przymusem.

W przedszkolnym menu nie wykorzystujemy mięsa wołowego ani jego przetworów.

Dbamy o to, aby dzieci jadły dużo świeżych owoców i warzyw, a także  surówek, kiszonek i sałatek. W jadłospisie znajdują się zarówno polskie tradycyjne potrawy takie jak np. gołąbki, pierogi, kluski śląskie ale znajdujemy również sposoby na przemycanie nowych smaków np. łącząc puree ziemniaczane z ciecierzycą lub mięsko mielone z soczewicą.

Jeśli dziecko cierpi na alergię pokarmową i konieczne jest stosowanie specjalistycznej diety, intendent przedszkola, po dokładnej konsultacji z rodzicami, dostosowuje posiłki do indywidualnych wymagań dziecka. Jeśli jest to możliwe zastępuje składniki działające na dziecko alergicznie innymi produktami o podobnych właściwościach odżywczych.   Jeśli jednak dieta danego dziecka wymaga stosowania specjalistycznych składników pożywienia, nie znajdujących się w zapasach magazynowych przedszkola, możliwe jest podawanie dzieciom potraw lub produktów dostarczanych przez rodziców dziecka. Wymaga to jednak indywidualnej zgody dyrektora przedszkola.

GODZINY POSIŁKÓW od 01.09.2021r.

I ŚNIADANIE

8.10 – GRUPA   IV i V

8.30 – GRUPA   III

9.00– GRUPA   I i II

II ŚNIADANIE

WSZYSTKIE GRUPY OKOŁO 10.00 – 10.30

OBIAD – II DANIE OBIADOWE

11.30 – GRUPA   I i  II

12.00 – GRUPA  IV i V

12.30 – GRUPA   III

PODWIECZOREK – ZUPA + DESERY

14.00 – GRUPA   I i II

14.30 – GRUPA  IV i V

15.00 – GRUPA  III

Informujemy uprzejmie, że ustalone powyżej godziny posiłków mogą ulec zmianie w trakcie roku szkolnego, o czym oczywiście Państwa poinformujemy.   Przyczyną takich zmian może być, np. tworzony we wrześniu plan zajęć dodatkowych, który z kolei uzależniony będzie od ilości dzieci zgłaszanych na poszczególne zajęcia.

Informujemy Państwa,  że ze względu na konieczność dopasowania posiłków i zajęć dodatkowych,  podane powyżej godziny mogą jeszcze ulec zmianom.

Tutaj sprawdzisz JADŁOSPIS NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ