Dzień Mamy i Taty

Puk , puk jak tamtamy,
MAMUSIU , TATUSIU,
bardzo Was kochamy

Jak co roku, w maju, swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście: RODZICE!
Z tej okazji wszystkie przedszkolaki, w pocie czoła, z wielkim zaangażowaniem i emocjami siegającymi chmur, przygotowały przedstawienia, prezentacje oraz własnoręcznie wykonane upominki.
Dzieciaki zadbały o to aby każdy występ był wyjątkowy i niepowtarzalny.
Grupa I – Misiaki Przytulaki ukazały przedstawienie zatytułowane „Różne bajki z Naszej bajki”. Zafundowali nam kilka magicznych chwil z bahaterami różnych baśni.
Grupa II – Kaczuszki Okruszki zaprezentowały „Pobudkę leniwego misia” – miś jak to miś zapomniał o święcie mamy i taty, i nie przygotował żadnego prezentu. Na szczęście mógł liczyć na swoich przyjaciół (biedronki, pszczółki i kwiatki), którzy pomogli mu naprawić swój błąd i przygotować odpowiedni upominek – plaster miodu.
Spójrzmy prawdzie w oczy – maluszki wysoko postawiły poprzeczkę 🙂
Średniaki nie pozostawały jednak w tyle.
Grupa III – Kotki Psotki zaproponowały widzom prezentację pod tytułem „Pory roku baśnią malowane” dzięki czemu rodzice mogli przenieść się w czarująca krainę baśni Andersena.
Grupa IV – jak na Trzpiotki Chichotki przystało, zaprezentowała skoczne i radosne przedstawienie „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Na scenie mogliśmy zobaczyć mamę kozę i jej kilkanaście ukochanych koźlątek oraz wilka, który w gruncie rzeczy nie okazał się aż taki zły 🙂
Starszaki musiały pokazać klasę mistrza.
W związku z tym grupa V – Sówki Mądregłówki pokusiły się o wystawienie „Kopciuszka” .
Nie ukrywajmy – było czarująco. I jak to w bajkach bywa skończyło się ślubem i długim szczęśliwym życiem.
Natomiast grupa VI – Entliczki Pentliczki przygotowały dla swoich rodziców „Bajkę z życzeniami”. Było to spotkanie z bohaterami przeróżnych znanych i mniej znanych postaci baśniowych.
Obydwie grupy zaprezentowały również wiązankę znanych i lubianych szlagierów, w nowych aranżacjach adekwatnych do uroczystości.
Śmiechom, wzruszeniom i oklaskom nie było końca i jak to w „Naszej bajce“ bywa… BYŁO BAJKOWO!!!!

Gr I

Gr II