DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień 25 listopada jest świętem Pluszowego Misia. Postanowiliśmy nie przechodzić obojętnie obok tego uroczego wydarzenia i uczcić go w Naszej Bajce z należytym szacunkiem 🙂

Z samego rana Miś zostawił przed przedszkolem ślady swoich łap, owijając swoją obecność tajemnicą, ale… Już po chwili, tuż po wejściu do przedszkola, dał się zobaczyć w całej okazałości i z łatwością porwał dzieciaki do wspólnej zabawy!

Nie był to jednak zwyczajny dzień z dodatkową ilością zabawy. Na holu naszego przedszkola została odczytana historia Misia i jego przyjaciół. Miś okazał się być wspaniałym przyjacielem i z pewnością możemy brać z niego przykład w codziennym działaniu.

Całe to przedsięwzięcie zostało przez nas zarejestrowane kamerą i pofrunęło w świat, wzięliśmy bowiem udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym „Wielkie czytanie w kole na dywanie” organizowanym przez łódzkie przedszkole „Akademia Małych Odkrywców”.

Udało się nam stworzyć bajkowy klimat, w którym zaprezentowaliśmy wykonane przez dzieci prace plastyczne przedstawiające postaci z odczytanej bajki. To był udany dzień.

Czy wygramy? Nie wiemy.
Czy jest to dla nas najważniejsze? Nie!

Liczy się świetna zabawa, wspólnie spędzony czas, kształtowanie zainteresowań czytelniczych, wysłuchiwanie samodzielnie wysnutych przez dzieci wniosków.

Choć oczywiście… Byłoby miło! 🙂