Wizyta pana leśniczego i jego czworonogich przyjaciół

W piątek, 15 listopada, nasze przedszkole odwiedzili bardzo ciekawi goście.

Pierwszym z nich był pan Dariusz Kowalski, leśniczy Lasów Państwowych Nadleśnictwa w Trzebieży, a towarzyszyły mu dwa wspaniałe myśliwskie psy, które nie odstępowały swojego pana na krok.

Dzięki interesującej prelekcji, przedszkolaki mogły dowiedzieć się, jak fascynujące jest życie mieszkańców lasu. Między innymi:

– które zwierzęta zasypiają na zimę???

– czy podczas leśnej wędrówki możemy znaleźć prawdziwe królestwo i prawdziwą królową???

– co dają nam drzewa???

– czy nasiona drzew są jadalne???

– czy bobry mają swoje spiżarnie pod, czy nad wodą???

Te oraz wiele innych informacji i ciekawostek wzbudziły w dzieciach nie lada zainteresowanie. Przedszkolaki miały również okazję przypomnieć sobie, w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo w obecności czworonogów, których nie znają.

Dwa przyjacielskie psiaki w nagrodę pozwalały na pieszczoty. 🙂

Możemy chyba także uchylić rąbka tajemnicy, że pan leśniczy zaprosił nas wszystkich na sadzenie prawdziwego lasu! Już nie możemy się doczekać!  Do zobaczenia wiosną!