Spotkanie pod hasłem POLSKA TAŃCEM MALOWANA

Spotkanie pod hasłem „Polska tańcem malowana”.

W tym roku, w naszym przedszkolu,  często skupiamy się wspólnie wokół tematu wiodącego, który głosi, że „O Polsce mówimy pięknie”.

Penetrujemy ten temat na różne sposoby.   Poznajemy regiony Polski, ich nazwy, topografię, florę i faunę, zabytki, ciekawe miejsca i znanych ludzi.

W kwietniu nasze przedszkole odwiedził natomiast zespół taneczny, dzięki któremu mogliśmy posłuchać przepięknej muzyki ludowej, a także podziwiać polskie regionalne tańce takie jak: mazur, oberek, krakowiak i polonez. Podczas tego spotkania nauczyliśmy się również kilku wesołych ludowych zabaw klaskanych, tupanych i rytmicznych. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że każdy region naszego kraju, oprócz swojego charakterystycznego tańca, ma też niepowtarzalny  piękny strój ludowy, tradycyjne zwyczaje, różnorodną kuchnię, a nawet charakterystyczny dla danego regionu język – czyli gwarę.   Wiele frajdy sprawiła nam nauka folkowego tańca, a jeszcze większą, obserwowanie jak barwni tancerze porwali do tańca nasze panie nauczycielki ????

Były wiwaty, gromkie brawa i gorący aplauz.