Bycie EKO jest COOL

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że bycie eko modne jest”.

Jak co roku nasze przedszkolaki zorganizowały festiwal ekologiczny, w trakcie którego każda grupa, począwszy od najmłodszych Kaczuszek Okruszek, a kończąc na starszakach czyli Sówkach Mądrych Główkach, zaprezentowała się w różnych formach artystycznych o treści ekologicznej.

W tym dniu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w dwa skrajne światy począwszy od bałaganu, stert śmieci i połamanych gałęzi, po przepiękną polanę leśną, na której spędzają miło czas zwierzęta i rodziny na piknikach.

Kaczuszki  Okruszki – poprzez „Pokaz Mody Ekologicznej” uświadomiły nam, że ze wszystkiego można stworzyć coś pięknego i oryginalnego choć może czasem mało praktycznego ????

Misiaki  Przytulaki – w trakcie opowieści ruchowej „Zwierzęta w lesie” nawoływały aby nie palić w lesie ognisk gdyż skutki mogą być opłakane i dla ludzi i dla zwierząt.

Bączki z Leśnej Łączki – zaprezentowały się w pięknej opowieści mówiącej o życiu zwierząt zamieszkających łąki.

Kotki Psotki – w przedstawieniu „Moja zielona planeta” doradzały jak trzeba się właściwie zachowywać w lesie i co robić  ze śmieciami które tam zanosimy.

Sówki Mądre Główki wraz ze swoimi paniami  – zaprezentowały się w fantastycznej pantomimie pt.: „Zamieszanie na polanie”.

Natomiast Entliczki Pentliczki przedstawiły bajkę pt. „Porządek na polanie”, w trakcie której zapoznali widzów z prawidłowymi sposobami segregacji odpadów.

Choć pomysły były zaskakujące: od pokazu mody, po hymn leśny wyśpiewany przez starszaki, to przekaz tego przeglądu był jednoznaczny –  bycie EKO jest COOL!!!