Jest w maju dzień pachnący bzem…

„Jest w maju dzień pachnący bzem, jeden dzień jak słodki sen…”

Naszej Bajce maj jest zawsze miesiącem wyjątkowym, ponieważ należy do Mam i Tatusiów. Aby uczcić Ich wspaniałe święto, dzieci pod opieką nauczycieli przygotowały dla rodziców wiele niespodzianek, z których najważniejszą było oczywiście przedstawienie.

Grupa MISIAKÓW PRZYTULAKÓW wcielała się w role zwierzątek i owadów witających wiosnę, KACZUSZKI OKRUSZKI przedstawiły historię małego niedźwiadka, który zgubił się w lesie, a KOTKI PSOTKI oraz BĄCZKI Z LEŚNEJ ŁĄCZKI prezentowały przygody niegrzecznej i nieposłusznej swoim rodzicom żabki. Starszaki  przygotowały w tym roku wystąpienia proekologiczne- ENTLICZKI PENTLICZKI  przedstawienie pt. „Piknik w lesie postrach niesie”, natomiast SÓWKI MĄDRE GŁÓWKI  „Bajkę o brudnej glebie i smutnych nasionkach”.

Gra aktorska, taniec, piosenki, ale przede wszystkim zaangażowanie dzieci stało się dla dorosłych najpiękniejszym prezentem. Rodzice na widowni pękali z dumy, gromko oklaskiwali swoje pociechy, było także wiele śmiechu, dobrej zabawy i wzruszeń. Po wręczeniu przez dzieci drobnych upominków tuż po części artystycznej, całe rodziny mogły jeszcze świętować przy słodkim poczęstunku. Uroczystość kończyła się zawsze podziękowaniami, serdecznościami, szerokim uśmiechem dzieci i rodziców oraz przekonaniem, że ten „jeden dzień jak słodki sen” mógłby trwać jeszcze troszkę dłużej 🙂

GR I

GR II