Warsztaty teatralne z panem Krzysztofem Gajewskim

Dnia dwudziestego pierwszego października w „ Naszej bajce” miało miejsce niezwykle interesujące wydarzenie. Poranek tego dnia minął przedszkolakom wokół niezwykle kreatywnych artystycznych i twórczych doświadczeń.  Dzieci z grupy V i VI miały przyjemność współpracować z Panem Krzysztofem Gajewskim /naszym przepełnionym artyzmem przewodnikiem/ nad tworzeniem prawdziwego przedstawienia teatralnego pt. „Smok”.

Była to niezwykła opowieść o przyjaźni smoka zamieszkującego wulkaniczną wyspę i pilota, który lądując awaryjnie dotarł przypadkowo właśnie  na smoczą wyspę.

Warsztaty teatralne, w których starszaki wzięły udział, pozwoliły im zaprezentować się w roli prawdziwych aktorów.  Powodem do dumy, wartym zaznaczenia, jest fakt, że dzieci „chwyciły” scenariusz w bardzo krótkim czasie i chwilę później były już gotowe, by  wbiec na scenę i zrobić furorę jako aktorzy.  Nasze starszaki świetnie wcieliły się w swoje role – wykorzystując swój wdzięk,  temperament i oczywiście umiejętności aktorskie nabyte w „Naszej bajce”. Nie zabrakło więc bohaterów energetycznych – Małpek (w tej roli wystąpili: Mikołaj Szewczyk i Dawid Adamin), twardo stąpających po ziemi, a jednocześnie finezyjnych – Smoków (w tej roli wystąpili: Bruno Freilich, Hania Mianowska, Lidia Kuklicz, Szymon Kmieć), a także poruszających się z niezwykłą gracją Pelikanów, które mimo ciekawej konstrukcji na głowach, z lekkością pląsały na scenie, porywając nas wszystkich do tańca (w tej roli wystąpili: Julia Meitz, Łucja Nowakowska, Lena Adamiak, Marysia Borowiak).
Wszyscy świetnie się bawiliśmy – oglądając przedstawienie, a także w nim współuczestnicząc śpiewając i tańcząc, a  przede wszystkim… podziwiając nasze odważne i przebojowe przedszkolaki w roli prawdziwych aktorów.
Kto wie, może za parę lat zobaczymy któregoś z naszych zuchów na deskach prawdziwego teatru… J

Wszyscy świetnie się bawiliśmy –  tańcząc, śpiewając, a przede wszystkim… Podziwiając nasze odważne i przebojowe przedszkolaki w roli prawdziwych aktorów.