PLAN ROCZNY – TWÓRCZOŚĆ JANINY PORAZIŃSKIEJ

To był projekt wyjątkowy – z Janiną Porazińską bajkowy zawrót głowy.

PRAWDA-KŁAMSTWO, DOBRO-ZŁO – co każdy przedszkolak ma wybrać – to już wiadomo! Autorkę wielu utworów dla dzieci poznać nam dane pierwszego dnia było.

Drugiego dnia Wiosna w okno zapukała – bohaterów bajek nam poprzedstawiała. Koza z Wiosną zatańczyła i zabawę umiliła.

Przyszła także Gospodyni, co o Kozie i kłamaniu piękne wieści kwili – Czy Kozica dobrze robi? Jakie ma jej kłamstwo nogi?

Poznaliśmy Pamiętniczek, co napisał go sam Misiek. Miśka tego buziek wiele ozdobiło naszą przedszkolną galerię.

Ciocie ciężko pracowały i stworzyły teatr mały – Szewczyka Dratewkę nam przedstawiły, to był z ich strony gest bardzo miły. Szewczyka szlaki nam poznać dano, zakasaliśmy swe rękawy i mieliśmy przy zabawach sensorycznych ogrom cudownej zabawy.

Idąc ścieżką DOBRA i PRAWDY zbiórkę darów dla zwierzaków także zrobiliśmy i tym skromnym gestem ich smutną codzienność trochę umililiśmy. Za wszystkie dary serdecznie Wam dziękujemy!