Fizyka i chemia – luneta, spadochron i atrament

Kolejna dawka chemicznej i fizycznej wiedzy! Tym razem trzy niezwykle ciekawe eksperymenty.

Podczas pierwszego zadania dzieci przekonały się, co potrafi kropla wody. Wydawałoby się, że niewiele, prawda? A jednak dzięki niej powstała luneta, która optycznie powiększyła i przybliżyła nam cekiny znajdujące się w słoiku. Niczym prawdziwy sprzęt do obserwacji kosmosu!

Drugim zadaniem było wykonanie spadochronu i zaobserwowanie, jak działa ten „wynalazek”. Cała zabawa polegała na tym, że dzieci wykonały go samodzielnie!

Trzeci eksperyment był nieco magiczny, a precyzując był nim „magiczny atrament”. Zobaczcie sami, co stanie się, kiedy do słoików z zimną i gorącą wodą dodacie atrament. Gotowe? To teraz do słoika z gorącą wodą dodajcie ocet. Zaskoczeni? 🙂