NA SYGNALE

W ramach realizacji treści związanych z preorientacją zawodową nasze przedszkolaki poznały kolejny ciekawy i odpowiedzialny zawód, mianowicie pracę ratownika medycznego. Tą wiedzą podzielił się z naszymi zuchami tata Lidki Wasiluk, która uczęszcza do „ Naszej bajki”. Pan ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił  na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać kilka informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Oprócz wiedzy były również efekty specjalne. Migające na niebiesko światła karetki i jej sygnał zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym. Dzięki takim zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Naszym gościom bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy, związanej z tematyką udzielania pierwszej pomocy.